Interpretacja wyników MR stawu kolanowego

Proszę o pomoc w interpretacji wyników MR stawu kolanowego kolano sie blokuje czy potrzebna bedzie operacja. uszkodzenie bliższej części MCL stopnia 2 ,szczególnie przednich torebkowych włokien , również z zachowaną ciągłością więzadła, przebyte uszkodzenie ACL prawdopodobnie z zachowaną ciągłością większości włokien, podwyższenie sygnału peryferyjnej przedniej części trzonu i rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej ,bez ewidentnego pęknięcia, niewielki wysięk w jamie stawowej

W wyniku badania nie ma nic, co mogłoby być przyczyną blokowania. Nie wskazuje on więc na konieczność operacji. Jednak decyzja zależy od lekarza, badającego staw.