Interpretacja wyników na toksoplazmozę w 13 tc

Witam,prosze o interpretacje wyników na toxoplazmoze IgG wyszło 50 czyli dodatnie a IgM 0,24 ujemne.Po miesiacu zrobiłam badania na awidność badania wyszły nastepujace Toxoplazma gondii IgG 83,90 dodatni,awidnosc 9,30% a minimum jest 60% czyli awidnosc wyszła mi niska.Czy jestem chora obecnie? czy byłam w przeszłości? Jestem w 13 tc.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik może wskazywać na niedawne zakażenie. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego postępowania. Proszę koniecznie udać się do ginekologa w celu ustalenia najbardziej odpowiedniego postępowania. Sądzę, że konieczne jest możliwa jak najszybsza wizyta.