Interpretacja wyników odczynu Nonne-Appelta

Witam prosze o interpretacje odczyn Nonne-Appelta słabo dodatni, odczyn Pandyego wątpliwy, odczyn Weichbrodta dodatni, kolor PMP wodojasny, przejzystosc zupelna, białko 20mg, pleocytoza 2kom/ul,chlorki 116mmol/l, glukoza 66mg/dl Czy dodatnie odczyny mogą świadczyć o sm lub boreliozie, dodam ze testy na bb wyszly negatywne,prązków oligoklonalne brak, igG-0,55, wskażnik albuminowy 3,7 , W RM rozsiane ogniska demielinizacyjne.O czym mogą świadczyć te odczyny, jezeli pozostale wyniki w normie?

Piotr Pilarski

Wynik płynu mózgowo-rdzeniowego jest prawidłowy. Aby rozpoznać stwardnienie rozsiane konieczne jest spełnienie kryterów McDonalda. Może Pani o nich poczytać na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryteria_McDonalda. Odczyny są nieswoiste i nie są pomocne w rozpoznaniu.

Pozdrawiam.