Interpretacja wyników testu pod obciążeniem 75 gramów glukozy u 34-latka

Witam. Mam 34 lata. Odebrałem dziś wyniki insuliny pod obciążeniem 75 g glukozy) a mój lekarz jest na urlopie. Powiedział mi, że niepokojące wyniki będą jeśli wynik będzie > 50 i tak to wygląda: -na czczo: 24,2 - po 1 h: 258,9 - po 2 h: 81,6 Proszę o poradę. Trochę się denerwuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę sprawdzić, czy prawidłowo przepisał Pan wynik na czczo? 24,2 to bowiem bardzo niski poziom glikemii. Poziom po 1 h jest znacznie podwyższony natomiast ten po 2 h jest prawidłowy. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze swoim lekarzem. Trudno bowiem ocenić co miał na myśli mówiąc, że wynik >50 będzie niepokojący.

Proszę podać wartości glukozy podczas testu, jednostki w jakich wyrażona jest wartość insuliny, swój wzrost i masę ciała oraz ewent. przyjmowane leki.