Interpretacja wyników USG barku prawego
Proszę o interpretację wyników usg barku prawego,ile może trwać leczenie, czym leczyć (rehabilitacja i zastrzyki nic nie pomogły). Widoczny jest wysięk w kaletce podkruczej i podnaramiennej (do 4-5 mm). Wysięk (2-3 mm.) w pochewce ścięgna głowy długiej bicepsa, ciągłość ścięgna zachowana, echostruktura odcinkowo nieco niejednorodna, jak po przebytym w przeszłości urazie ale bez cech tendinitis. Stożek rotatorów, chrząstka stawowa bez zmian. W badaniu dynamicznym bez cech ciasnoty podbarkowej.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Z opisu USG nie widać jednoznacznej przyczyny dolegliwości i sugerowałbym wykonanie rezonansu magnetycznego. Zdecydowanie kluczowe jest ustalenie przyczyny. Dopiero wtedy można myśleć o konkretnym leczeniu.