Interpretacja wyników USG tarczycy u 26-latki

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników usg tarczycy. Tarczyca o wymiarach lewego płata - 15x21x42mm prawego płata - 14x18x45mm Echogeniczność tarczycy nieco obniżona, bez wyraźnych zmian ogniskowych. Przy cieśni widoczna jest zmiana ogniskowa, hypoechogeniczna, z linijną wnęką, o wymiarach 9x5mm - NL W okolicy dużych naczyń szyi obustronnie bez cech adenopatii. Dodatkowe pytanie - czym jest "NL" przy opisie zmiany ogniskowej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Tarczyca nie powiększona. Nieco obniżona echogeniczność może być wariantem normy. Zmiana ogniskowa została rozpoznana jako węzeł chłonny - skrót NL. Uważam że dobrze byłoby powtórzyć usg za pół roku.

Pozdrawiam.