Interpretacja wyników USG tarczycy u 26-latki
Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników usg tarczycy. Tarczyca o wymiarach lewego płata - 15x21x42mm prawego płata - 14x18x45mm Echogeniczność tarczycy nieco obniżona, bez wyraźnych zmian ogniskowych. Przy cieśni widoczna jest zmiana ogniskowa, hypoechogeniczna, z linijną wnęką, o wymiarach 9x5mm - NL W okolicy dużych naczyń szyi obustronnie bez cech adenopatii. Dodatkowe pytanie - czym jest "NL" przy opisie zmiany ogniskowej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Tarczyca nie powiększona. Nieco obniżona echogeniczność może być wariantem normy. Zmiana ogniskowa została rozpoznana jako węzeł chłonny - skrót NL. Uważam że dobrze byłoby powtórzyć usg za pół roku.
Pozdrawiam.