Interpretacja wyniku badań RTG kręgosłupa szyjnego
Witam Uprzejmie proszę o interpretację wyniku badań RTG: Zdjęcie kręgosłupa szyjnego wykazuje wyprostowanie fizjologicznej lordozy oraz niewielkie wyciągnięcia tylnych krawędzi trzonów C3, C5, C6. Wysokość trzonów i szerokość przestrzeni międzytrzonowych-zachowana.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Powyższy opis wyniku prawdopodobnie świadczy o niewielkich zmianach zwyrodnieniowych w kręgosłupie szyjnym (spondylosis cervicalis). Pozdrawiam