Interpretacja wyniku badania badania kręgosłupa

proszę o interpretację badania : L4-L5 uwypuklenie tylnego zarysu krążka w kierunku kanału kręgowego o cechach szerokopostawnej przepukliny o wym. ap=6mm lat=18mm cc=11mm,która uciska brzuszną powierzchnię worka oponowego i korzenie nerwowe w otworach.z tylnej pow. krążka oddziela się serwestr o wym.12mm/13mm w kier. prawego zachyłka bocznego,znacznie go zwężając i znacznie uciskając prawy nerw w zachyłku oraz boczny po str.prawej sekwestr uciska worek oponowy. Czy operacja jest konieczna?

Piotr Pilarski

Ocenić, czy konieczna jest operacja, może tylko lekarz ortopeda lub neurochirurg na podstawie wszystkich badań oraz swojego badania lekarskiego.

Pozdrawiam.