Interpretacja wyniku badania kręgosłupa 47-letniej kobiety

proszę o interpretację badania : L4-L5 uwypuklenie tylnego zarysu krążka w kierunku kanału kręgowego o cechach szerokopostawnej przepukliny o wym. ap=6mm lat=18mm cc=11mm,która uciska brzuszną powierzchnię worka oponowego i korzenie nerwowe w otworach.z tylnej pow. krążka oddziela się serwestr o wym.12mm/13mm w kier. prawego zachyłka bocznego,znacznie go zwężając i znacznie uciskając prawy nerw w zachyłku oraz boczny po str.prawej sekwestr uciska worek oponowy

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc zalecić odpowiednie dalsze postępowanie konieczne jest wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej analizie wykonanego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę że może być kkonieczne leczenie operacyjne.