Interpretacja wyniku badania EEG u dziecka

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku EEG mózgu u córeczki: Z odprowadzeń centralno-ciemieniowych po stronie prawej rejestrują się poj. niezbyt liczne fale ostre o ampl. do 70 vV z opozycją faz pod C4. W zapisie obecne są grupy fal ostrych wierchołkowych i kompleksów K. Zapis ze zmianami zlokalizowanymi. Córeczka ma 11 lat, urodziła się w 35 tyg., rehabilitowana Wojtą, Ndt Bobath, lewostronna asymetria napięcia mięśni, ułożenie odgięciowe, słaby brzuszek, późny rozwój mowy, niedosłuch, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia. Obecnie weszła w okres dojrzewania i ma zaburzenia równowagi - wywraca się na prostych powierzchniach i spada ze schodów (potyka się) = bóle głowy w okolicy skroniowej prawej przez długi czas diagnozowane jako związane z infekcją ucha środkowego. I o interpretację tomografii komputerowej mózgu (dopiero teraz od 11 lat miała zrobioną, wcześniej miała w wieku 2 lat EEG 2x wykonane z takim samym wynikiem jak obecnie zrobione): Układ komorowy nieposzerzony minimalnie asymetryczny LR. Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych w badaniu jednofazowym.

Witam!
Wynik tomografii komputerowej głowy nie sugeruje istotnych nieprawidłowości, znajduje się w zakresie normy. W badaniu EEG zarejestrowano fale ostre. Fale te są typowe dla padaczki, ale przy braku objawów nie muszą oznaczać takiego rozpoznania. Ogólnie powinna Pani wiedzieć, że EEG jest badaniem dodatkowym, które zawsze należy rozpatrywać razem z dokładnym wywiadem i badaniem klinicznym. Proponuję skonsultować problem z neurologiem dziecięcym. Pozdrawiam serdecznie!