Interpretacja wyniku badania histopatologicznego po usunięciu tarczycy

Witam! Proszę o szybką odpowiedź. Jestem 3 tygodnie po zabiegu usunięcia tarczycy i właśnie odebrałam wyniki badania histopatologicznego, proszę o interpretację wyników. Dodam, że przy obu badaniach dopisana była adnotacja konsultacja endokrynologa. I BADANIE Rozpoznanie Mikroskopowe: Wynik badania śródoperacyjnego: Płat o wym 8x4x3,5cm, na przekrojach o wyglądzie wola guzowatego z ogniskami pseudotorbielowatymi. Obraz mikroskopowy zmiany łagodnej. W rozpoznaniu różnicowym należy uwzględnić możliwość przewlekłego zapalenia tarczycy limfocytarnego. Ostateczne rozpoznanie po wykonaniu preparatów parafinowych. Wynik badania pointrowego i ostatecznego: Hyperplasia adenomatosa praecipue macrofollicularis partim cystica / struma nodosa / lobi dextri glandulae. Thyreoiditis chronica lymphocystica cum lymphoplasia multifocalis. II BADANIE: I. Rozpoznanie makroskopowe: Płat tarczycy o wym 5,5x3,5x2cm, na przekrojach barwy beżowo - brązowej z licznymi rozsianiami kremowymi ogniskami / grudki / chłonne ?/ II. Rozpoznanie mikroskopowe: Glandula parathyreoidea normalis. Thyreoiditis chronica lymphofollicularis. Hyperplasia adenomatosa nodularis praecipue normofollicularis glandulae thyreoideae. Proszę o szybką odpowiedź, Dziękuję!

Witam!
Ogólnie wyniki badań histo-patologicznych mówią o przewlekłym zapaleniu limfocytarnym tarczycy oraz rozroście gruczolakowatym głównie wielkopęcherzykowym (wole guzkowe). Gruczoły przytarczyczne są bez zmian. W badaniu nie stwierdzono zmian nowotworowych. Wynik należy skonsultować z endokrynologiem w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!