Wyniki z badań histopatologicznych

wynik badania: struma nodosa cum signis thyreoiditis chronica lymphomatosa lobi dex. 4x2, 5x1, 5cm glandulae thyroideae [M - 71640] nodulus hyperactivatus 1x2cm in struma nodosa cum signis thyroiditis chronica [M - 00100] lymphomatosa lobi sinistri 5x3x2cm glandulae thyroideae. co te wyniki oznaczają?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Tłumzczenie wyniku:

"Wole guzowate z cechami przewlekłego zapalenia limfatycznego płata prawego 4x2, 5x1, 5cm gruczołu tarczowego [M-71640], guzek nadczynny 1x2 cm w obrębie wola guzowatego z cechami przewlekłego zapalenia [M-00100] limfatycznego płata lewego 5x3x2cm gruczołu tarczowego"

Pozdrawiam serdecznie