Interpretacja wyniku badania histopatologicznego po wycięciu polipa podczas kolonoskopii

Witam . W trakcie kolonoskopii w dytslnym odcinku esicy ,wycieta duzego uszypulowanego polipa 20mm. Opis makroskopowy 12 wyc Wynik badania histo : thermocoagulatio !Fragmenta adenomae tubulare cum dysplasia minoris ,partim maioris gradus. Material nie pozwala na okreslenie doszczetnosci .Polipectomia bez cech krwawienia ,esica bez zmian polip rozkawalkowal sie podczas zabiegu usuniecia petla diatermiczna Dziekuje za odpowiedz / Moja wizyta u Gastrologa 30 grudzien mam przyspieszyc? ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Usunięty polip jest zmianą łagodną - opis wyniku w języku polskim brzmi - termokoagulacja, fragmentarycznie - gruczolak cewkowy z dysplazją małego stopnia, częściowo dużego stopnia. Nie ma powodów by przyśpieszać wizytę u gastrologa. Proszę jednak stawić się na konsultację w umówionym terminie i nie odkładać wizyty na kolejny rok.