Interpretacja wyniku histopatologicznego polip esicy

Dzien dobry wysylam pytanie o interpretacje drugiego wyniku histopat. drugiego polipa esicy W trakcie kolonoskopii w dytslnym odcinku esicy ,wycieta duzego uszypulowanego polipa 20mm. Opis makroskopowy 12 wyc Wynik badania histo : thermocoagulatio !Fragmenta adenomae tubulare cum dysplasia minoris ,partim maioris gradus. Material nie pozwala na okreslenie doszczetnosci ,esica bez zmian polip rozkawalkowal sie podczas zabiegu usuniecia petla diatermiczna / moja wizyta 30 .12.dziekuje bardzo

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Rozpoznanie to gruczolak cewkowy z dysplazją małego stopnia z ogniskami dysplazji dużego stopnia. Jest to zmiana łagodna, ale uznawana jest za stan przednowotworowy. Dobrze, że została usunięta.