Wynik badania histopatologicznego esicy pobranego podczas kolonoskopii

Podczas kolonoskopii usunięto mi w esicy 15 mm uszypułowany polip,poza tym w esicy stwierdzono pojedyncze uchyłki. Wynik badania histopatologicznego to: Adenoma tubulare cum dysplasia maioris gradus. Czym różni się gruczolak o dysplazji malego stopni od dyslazji dużego stopnia, co to oznacza, czy jest to gorszy wynik, jak mam dalej postepować?

To jest nomenklatura histopatologiczna, różni się stopniem zaawansowania zmian w komórkach zasadniczo przedrakowych- usunięty = wyleczenie. Dalej będzie obserwacja czy nie pojawią się nowe zmiany.