Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza opis kolonoskopii u 52-latka?

Dzień dobry, tata otrzymał wynik po kolonoskopii: 1) Adenoma tubulare cum dysplasiae glandularum "low grade". 2) Adenoma tubulo-villosum cum dysplasiae glandularum "high grade". Do konsultacji z lekarzem jeszcze sporo czasu, czy uzyskam informację jak interpretować podany wynik? Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 52 LAT 6 miesięcy temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w opisie badania obecne są 2 typy gruczolaka: gruczolak cewkowy z dysplazją małego stopnia oraz gruczolak cewkowo-kosmkowego z dysplazją dużego stopnia. Zwykle zmiany te umiejscawiają się w esicy i przybierają postać polipa. Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/gruczolak-cewkowy-jelita-grubego.

Oba gruczolaki wymagają usunięcia, mimo że są nowotworami łagodnymi, które nie powinny ulec zezłośliwieniu. Po usunięciu konieczne są kontrole kolonoskopowe raz na 1-2 lata.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/adenoma-tubulare-cum-dysplasia-minoris-gradus-w-wyniku-kolonoskopii oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/adenoma-tubulare-cum-dysplasia-gradus-minoris.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy