Interpretacja wyniku badania kręgosłupa u 40-letniej kobiety

proszę o objaśnienie wyników kręgosłup szyjny;anomalia kimmerlego spłycenie lordozy szyjnej na poziomieC5/C6 centralna wypuklina krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy drobny osteofit tylnokrawędziowy na tym poziomie spłyca lewy otwór m-k;kręgosłup piersiowy;niewielkie wypuklinykrążków Th2-Th3'Th4-Th5;Th7-Th8iTh8-Th9uciskają worek oponowy i nieznacznie zwężają kanały nerwów rdzeniowych;na poziomieTH2-Th3 występuje zwężenia kanałów nerwów po stronie prawej,naTh4-Th5iTh7-Th8obustronne naTh

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Anomalia Kimmerlego to wariant anatomiczny kręgu szczytowego, polegający na zamknięciu rowka tętnicy kręgowej mostkiem kostnym lub zwapniałym więzadłem. Pozostałe opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.