Interpretacja wyniku badania krwi 9-latki

Proszę o zinterpretowanie wyników krwi mojej 9 letniej córki Rozmaz krwi met.Schilinga Gran.pałeczkowate 2 Gran.segmentowane32 Limfocyty60 Monocyty4 Limfocyty atypowe 2 Morfologia krwi Leukocyty 4,3 Erytrocyty4,22 Hemoglobina 13,5 Hemakrotyt38 MCV90 MCHC35,7 Płytki krwi152 Limfocyty%44 Limfocyty#1,9 Neutrofile%43 Neutrofile#1,80 Inne(eo,bazo,mono)%13 Inne(eo,bazo,mono)#0,6 RDW-CV13 PDW 10 MPV 9,30 P-LCR21 poprzednie badanie leukocyty były3,2 Proszę o zinterpretowanie wyników krwi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku jedyną istotną nieprawidłowość może stanowić graniczny (nieco obniżony w poprzednim badaniu) poziom leukocytów wraz z nieznacznym zwiększeniem odsetka limfocytów. Najczęściej jest to wynik infekcji wirusowej. Podany wynik powinien jednak ocenić lekarz, który zlecił badanie. By interpretacja była wiarygodna, należy zestawić wynik badania ze stanem klinicznym pacjenta.