Interpretacja wyniku badania krwi u młodej kobiety

Robiłam badanie krwi, oto wyniki: leuk. 8,2; Eryt. 4,3; hemoglobina 12,9; hematokryt 40; mcv 93; mch 30; mchc 32,4; płytki 198; limfocyty 18; inne 6; neutrofilie 76. Niepokoją mnie obniżone limfocyty i podniesione neutrofilie. Ostatnio jestem osłabiona, przechodziłam przeziębienie, ale został suchy kaszel. Czasem przy alkoholu (nie za każdym razem) boli mnie w klatce piersiowej. Boję się, czy to nie chłoniak...

Witam!

Wydaje się, że w przedstawionym wyniku morfologii krwi nie występują istotne nieprawidłowości. Ogólna liczba białych krwinek jest prawidłowa, a niewielkie zmiany liczby neutrofilów i limfocytów może mieć związek z przebytą infekcją. Suchy kaszel może mieć wiele przyczyn. Biorąc pod uwagę wywiad być może jest on wtórny do przebytego zapalenia górnych dróg oddechowych. Podczas takiego zapalenia dochodzi do złuszczenia nabłonka i jego następczej regeneracji. Do czasu zregenerowania śluzówki może występować nadmierna wrażliwość odsłoniętych zakończeń nerwowych. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Wynik należy skonsultować z lekarzem rodzinnym. Po wykonaniu badania fizykalnego będzie można ocenić całość obrazu klinicznego oraz dobrać ewentualne leczenie np. przeciwkaszlowe.

Pozdrawiam serdecznie!