Interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa lędźwiowego
Zwracam się z prośbą o interpretację wyniku badania MR KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO: - Zaznaczone obniżenie wysokości odwodnionych krążków międzykręgowych na poziomie L1/L2 i L2/L3; - Drobne osteofity na krawędziach trzonów L1/L2; - Nierówny zarys płytki granicznej górnej S1 - anomalia budowy; - Poza tym kręgosłup lędźwiowy w badaniu MR bez istotnych zmian; - Przepukliny krążka międzykręgowego nie stwierdza się; - Stożek rdzenia kręgowego w normie. Pozdrawiam serdecznie -Tomek.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - ma Pan początkowe objawy zwyrodnienia - nawet jeżeli nie ma dolegliwości proszę udać się do ortopedy.
Serdecznie pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, gastrolog, Kraków