Interpretacja wyniku badania na toksplazmozę w ciąży

Witam, proszę o interpretację wyników badania toksoplazmozy. Jestem w ciąży, obecnie w 25 tygodniu. Mam 35 lat, to moja pierwsza ciąża. W 7. tyg. ciąży wynik badania toksoplazmozy był następujący: - toxo IgM: 0,23; - toxo IgG: 42,0 IU/ml; - cytomegalia: CMV IgM: 0,05; CMV IgG: 7,00. W 23. tygodniu ciąży badania toksoplazmozy powtórzyłam i wyniki są następujące: - przeciwciała IgM: 0,401 S/Co; - przeciwciała IgG: 261,20 IU/ml. Lekarz prowadzący skierował mnie do poradni specjalistycznej, bo nie zajmuje się leczeniem tych zaburzeń. W miarę możliwości proszę o podanie jakiejś dobrej przychodni w Warszawie lub w Lublinie. Dziękuję za konsultacje.

Witam!

Ogólnie dodatni wynik Toxo w klasie IgG nie powinien być niepokojący, jednakże narastające miano tych przeciwciał może sugerować aktywny proces i wskazane jest skonsultowanie wyniku z lekarzem chorób zakaźnych. W przypadku potwierdzenia się moich przypuszczeń zostanie zlecone leczenie antybiotykiem bezpiecznym dla ciąży. Trudno wskazać konkretną przychodnię w Lublinie. Wydaje mi się, że stosunkowo pewnymi lekarzami są zakaźnicy z Kliniki Chorób Zakaźnych na ul. Staszica w Lublinie. Nie jestem pewien gdzie jest poradnia, która zajmuje się konkretnie ciążą oraz jaki jest czas oczekiwania, ale proponuję zasięgnąć dokładnej informacji osobiście na ul. Staszica. Istnieje także opcja wizyty prywatnej u lekarza chorób zakaźnych w celu przyspieszenia konsultacji. Niestety nic więcej nie mogę w tej chwili powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!