Interpretacja wyniku badania przeciwciał Igm i Igg a borelioza

Bolerioza wyniki IGM Au /ml 73.4 a IGG19.3 czy mam ta chorobe i musze sie martwić Prosze o odp

Witam! Wynik badania wskazuje na świeżą infekcję krętkiem boreliozy. Postępowanie zależy jednak od tego jakim sposobem wykonane było badanie. Jeśli było to oznaczenie za pomocą testów typu ELISA, wynik wymaga przeprowadzenia dokładniejszego badania metodą western blot. Proszę zgłosić się do specjalisty chorób zakaźnych, który wdroży odpowiednie postępowanie.