Wyniki badań na boreliozę u 33-latki

Witam dzisiaj odebrałam wyniki badań na boleriozę . Borelioza - p/c IgG (S21) < 5,0 AU/ml nieobecne Nieobecne: < 10 Wątpliwe: 10 - 15 Obecne: > 15 Oraz Borelioza - p/c IgM (S25) 21,1 AU/ml wątpliwe - wskazane powtórne oznaczenie po upływie tygodnia Nieobecne: < 18 Wątpliwe: 18 - 22 Obecne: > 22 Metoda CLIA, aparat LIAISON XL, Firma Diasorin Czy na podstawie wyników tych badań można stwierdzić obecność boreliozy w organizmie ?

Aleksander Ropielewski

Nie można tego stwierdzić jednoznacznie. Sugeruję wykonanie badań western blot i kontakt z lekarzem specjalistą chorób zakaźnych. Duże znaczenie ma obraz kliniczny, którego nie znam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie konieczne jest powtórzenie badania zgodnie z zaleceniami. Następnie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.