Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badań na boreliozę u 46-latka

kleszcze zawsze mnie lubiły ostatni jakieś 3-4 tygodnie temu zrobiłem badanie metodą CLIA analizator Liaison proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego i co mam robić Borelioza(ICD-9:S21) IgG <5,000 AU/ml Wynik ujemny <10 AU/ml Wynik wątpliwy 10-15 AU/ml Wynik dodatni >15 AU/ml Borelioza(ICD-9:S25) IgM 31,10 AU/ml Wynik ujemny <18 AU/ml Wynik wątpliwy 18-22 AU/ml Wynik dodatni >22 AU/ml
MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W podanych wynikach podwyższony jest poziom IgM co może świadczyć o świeżym zakażeniu. Konieczne jest wykonanie testu potwierdzenia. Sugeruję konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy