Interpretacja wyniku badania RM odcinka szyjnego kręgosłupa

Bardzo proszę o interpretację wyniku R.M odcinka szyjnego.Patologiczna kyfoza szyjna.Zmiany zwyrednieniowe w postaci osteofitow na przednich i tylnych krawedziach tzonow kegowych.Obnizenie wys.i dehydratacja tarczy miedzykreg.C5/C6Rezerwa płynowa przednia kanału kreg.w od. szyjnym zmniejszonaC5/C6.Widoczne sa osteofity tylnych kraw.trzonow oaz rownoczesne przemieszczanie pierscienia włók. tarczy miedzykeg.ku tylowi z modelowaniem worka oponowego z modelowaniem korzeni newowych,Dziękuję za odp.

Lek. Katarzyna Szymczak

Uwidocznione licze zmiany w odcinku szyjnym kręgosłupa, przez które najprawdopodobniej odczuwa Pani dolegliwości bólowe szyi, kończyn górnych. Wynik radziłabym pokazać neurologowi, który zaleci odpowiednie postępowanie, być może zabiegi rehabilitacyjne czy fizjoterapeutyczne.
Pozdrawiam