Prośba o interpretację wyniku RM odcinka szyjnego
Proszę o interpretację wyniku RM. Odc.szyjnego.Zmiany dehydrat. Krążków mak. Tylna centralny prawoboczna pm C5/C6 uciska korzeń nerwowy w kanale kreg. I otworze mak, worek oponowy nieznacznie modeluje rdzen kreg. Osteofity krawedzi trzonow na tym poziomie. Niewielka centralno-lewoboczna wypuklina c6/c7.Rdzen kreg. Bez zmian ogniskowych.Dziekuje.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wykazano przepuklinę pierścieni międzykręgowych, uciskającą korzenie nerowe, która może być powodem dolegliwości bólowych szyi, kończyn górnych, głowy. Proszę wynik skonsultować z ortopedą/neurologiem, który zaleci odpowiednie leczenie, zabiegi rechabilitacyjne.
Pozdrawiam