Prośba o interpretację wyniku RM odcinka szyjnego

Proszę o interpretację wyniku RM. Odc.szyjnego.Zmiany dehydrat. Krążków mak. Tylna centralny prawoboczna pm C5/C6 uciska korzeń nerwowy w kanale kreg. I otworze mak, worek oponowy nieznacznie modeluje rdzen kreg. Osteofity krawedzi trzonow na tym poziomie. Niewielka centralno-lewoboczna wypuklina c6/c7.Rdzen kreg. Bez zmian ogniskowych.Dziekuje.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wykazano przepuklinę pierścieni międzykręgowych, uciskającą korzenie nerowe, która może być powodem dolegliwości bólowych szyi, kończyn górnych, głowy. Proszę wynik skonsultować z ortopedą/neurologiem, który zaleci odpowiednie leczenie, zabiegi rechabilitacyjne.
Pozdrawiam