Interpretacja wyniku badania USG przezciemiączkowego u 7,5-miesięcznego dziecka

Witam, bardzo proszę o pomoc w interpretacji badania USG przezciemiączkowego 7,5 miesięcznego niemowalaka: struktura tkanki mózgowej bez widocznych zmian. układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Drobne torbiele w splocie pajęczynówkowym po stronie lewej o wymiarze 2-3 mm. przestrzenie płynowe przymózgowepo stronie prawej o szer. 7,5 mm, po stronie lewej 6mm. szczelina pośrodkowa 7-8 mm.

Michał Springer

Witam, istotny jest powód wykonania badania. Jeżeli dziecko prezentuje objawy neurologiczne, wymagana jest konsultacja lekarza specjalisty, który również może ocenić wynik badania pod kątem obecnych zaburzeń. Drobne torbiele pajęczynówki nie powinny dawać objawów klinicznych. Pozdrawiam