Interpretacja wyniku biopsji piersi 29-latki

Bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji piersi. Nazywam się Wiktoria mam 29 lat miałam robioną biopsję piersi po badaniu Usg, na krórym wyszło że w lewej piersi mam jakiś guzek badanie było robione 25.07.2013 Wynik: Rozmazy zawierają treść białkową, liczne makrofagi i płaty komórek gruczołowych mogące wywodzić się z utkania włókniakogruczolaka. Czy jest potrzeba dalszego leczenia. ? Czy wystarczy kontrola co pół roku USG piersi? Serdecznie dziękuję za pomoc i udzielenie odpowiedzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Gruczolakowłókniak to zmiana łagodna, która dość często występuje u kobiet przed 30 rokiem życia. U większości pacjentek zmiana taka nie wymaga leczenia, a jedynie obserwacji. Leczenie operacyjne podejmowanie jest tylko ze względu na efekt kosmetyczny lub konieczność potwierdzenia rozpoznania histopatologicznego. Decyzja o potencjalnym usunięciu guzka należy jednak do Pani i specjalisty ginekologa.

Witam , cytowany wynik biopsji wskazuje na guzek łagodny piersi. Na pytanie czy wykonać operacyjne wycięcie już teraz czy dalej obserwować z badaniami usg i biopsjami powinien odpowiedzieć chirurg onkolog zajmujący się leczeniem nowotworów piersi. Nie odpowiem , gdyż nie badałem Pani a przede wszystkim nie znam średnicy guzka , która jest decydująca , pozdrawiam , zż