Wynik badania USG piersi i biopsja MMT

Badanie USG wykazało : W piersi lewej na godz 12 widoczny jest hypoechogenny , policykliczny lity guzek ze zwapnieniami o wym. 7x5 mm - korelacja z MMG. Przewody mlekowe i zatoki - Obustronnie nieposzerzone. Obustronnie widoczne są węzły chłonne o prawidłowej budowie. Wnioski : FA mammae sin.susp. Proponuję biopsję MMT. Czy biopsjaMMT to usunięcie całego guzka, czy tylko pobranie wycinka . Proszę o informację ponieważ lekarz mi nie wyjaśnil, a ja byłam tak zszokowana, że nie zapytałam.

Badania obrazowe (USG, MMG) wskazują na obecność łagodnej zmiany piersi - włókniakogruczolaka. Z zasady wszystkie guz lite znajdowane w badaniach powinny być poddane badaniu mikroskopowemu. Biopsja mammotomiczna (MMT) jest dobrym badaniem, nierzadko przy tak małych zmianach udaje się przy pomocy MMT zlikwidować guzka.