Interpretacja wyniku gastroskopii a ryzyko nowotworu

Dziękuję o interpretacje wyniku histopatologicznego z badania gastroskopii żołądka: +trzon: Gastritis chronica mediocris gradus Mucykarmin (+). Już wiem, co to onacza, lecz chciałbym sie dowiedzieć czy jest to coś groźnego? ma to coś współnego z nowotworem?

Wynik świadczy o przewlekłym zapaleniu błony śluzowej żołądka stopnia średniego. Mucykarmin dodatni (+) określa to że komórki wydzielają śluz (czyli jest to prawidłowa śluzówka). Nie ma taki stan nic wspólnego z nowotworem. Leczenie typowe jak w zapaleniu żołądka czyli głównie dieta i zastosowanie leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez błonę śluzową żołądka.