Interpretacja wyniku histopatologicznego węzłów chłonnych

Proszę o inetrpretację wyniku histopatologicznego: BAC (L i P) węzłów chłonnych pachowych: "materiał cytologiczny z obu wezłów jest obfity, podobny, obraz zróżnicowany (zarówno małe limfocyty, jak też większe z ośrodków rozmnażania), z obecnością zespołów histiocytów, tworzących poronne ziarniniaki. Wniosek: "węzły chłonne z ziarniniakowym odczynem (sarkoidalnym? typu okolo ciala obcego?)." Dodam tylko, ze 3 lata temu poddałam się operacji powiększenia piersi. Z góry sedecznie dziękuję za pomoc
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak jak napisano w wyniku badania, węzły chłonne wykazują zmiany typowe dla odczynu występującego wokół ciała obcego. Tym ciałem obcym jak najbardziej mogą być implanty, które ma Pani wszczepione. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie biopsji.