Interpretacja wyniku krzywej cukrowej

Witam, uprzejmie proszę o interpretację wyniku krzywej cukrowej, po obciążeniu glukozą 75. Glukoza na czczo 89,01 mg/dl 70,00 99,00 N Glukoza po 1 godz. 207,55 mg/dl Glukoza po 2 godz. 95,33 mg/dl

Krzywa prawidłowa choć zwraca uwagę dość duży skok glikemii po pierwszej godzinie. Przy diagnostyce cukrzycy bierzemy pod uwagę glikemię na czczo i po 2 godzinie.Nie wiem z jakiego powodu zlecono pani to badanie. Konieczna więc jest wizyta u lekarza zlecającego.