Interpretacja wyniku morfologii u 36-letniej kobiety

Witam! W wynikach morfologii wyszło mi, że mam 110 płytek krwi na normę 150-400, a krwinek białych 4,0 na normę 4-10, do tego RDW 10.9 na normę 11-16, a PDW 20.0 na normę 8-18. Polecono wykonać morfologię za 2 miesiące. O czym może świadczyć taki wynik. Niepokoję się. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli nie ma pani żadnych innych objawów to niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i wykonać morfologie za jakiś czas. Przyczyn małopłytkowości jest kilkanaście. Pani wynik nie jest bardzo zły i nie grozi żadnymi niebezpiecznymi objawami.