Interpretacja wyniku MR przysadki mózgowej
Dzień dobry proszę o interpretacje mojego wyniku z MR bo strasznie się boje ze to jakiś guz albo coś innego dodam ze mam niedoczynność tarczycy hashimoto i problemy reumatologiczne.."Podejrzenie obecności ogniskowej, nieprawidłowej zmiany w części gruczołowej przysadki mózgowej. obraz MR- w granicach normy. Proszę o wyjaśnienie z czym to się wiąże, wszystkie możliwe opcje czy jest to coś groźnego ? dziękuje z góry za odp. Prozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Najpewniej jest to gruczolak przysadki, który może powodować zaburzenia hormonalne oraz objawy wynikające z ucisku struktur otaczających. Są to niezwykle rzadko zmiany złośliwe. Konieczne pogłębienie diagnostyki.