Co oznacza wynik badania MR przysadki mózgowej?
Witam miałam robiony rezonans przysadki mózgowej z powodu wys.prolaktyny 378 po 2tyg 271 oraz bólów głowy i ubytkiem pola widzenia . Chciałbym prosić o interpretację wyniku . Przysadka o wym 15mm/6,5mm/12mm po prawej stronie obszar o nieco obniżonej IS w porównaniu do po zostałem części o wym .6mm lejek ułożony centralnie - podejrzenie mikrogruczolaka .Lek który dawał skr. Mówił że pewnie mam makrogr.I teraz chodzi mi o to skoro jest zmiana i objawy sprzyjające gruczolakom to czego pisze podejrzenie na wyniku ,powinna być już odp. A nie to samo zdanie co na skr. Proszę o odp

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Być może należy skonsultować problem z innym, bardziej doświadczonym radiologiem, który oceni wynik badania i dokładniej go opisze. Ten wynik powinien również ocenić lekarz zlecający badanie, który następnie zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!