Interpretacja wyniku MRI serca
moje pytanie dotyczyć będzie interpretacji MRI serca. Badanie było wykonywane w celu wykluczenia AKPK. Przy wynikach wszędzie jest napisane że parametry mogą być zafałszowane przez liczne komorowe zaburzenia rytmu w trakcie badania. Tak samo wniosek końcowy :obraz MR nie spełnia rez. kryt.dla AKPK, zwłaszcza przy tak nasilonych zaburzeniach rytmu. Indeksowane objętości prawej ilewej komory na górnej granicy. I jeszcze coś: Stwierdzono płyn w worku osierdziowym z separacją blaszek 8mm. Skąd to?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wysięk w worku osierdziowym może mieć wiele przyczyn i bez większej ilości informacji klinicznych nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie czym jest u Pani spowodowany. Odnośnie wykluczenia AKPK nie mogę się wypowiedzieć bez oceny badania, które jak wynika z opisu nie jest jednoznaczne.