Wynik TK klatki piersiowej 52-letniej osoby do analizy

proszę o analizę mojego badana TK klatki piersiowej. Kilka nieprzegodowych pasm o charakterze bliznowato-niedodmowym w dolnych partiach płuc. W obu płatach dolnych przykręgosłupowo niewielkie podopłucnowe obszary zagęszczeń siateczkowatych. Dyskretne pasemka bliznowate w szczytach obu płuc. Widoczny płyn w worku osierdziowym o grubości ok 8mm przy prawej komorze serca. W trzonach kręgów Th3 i Th5 ogniska sklerotyzacji wielkości ok 7mm o niejasnym charakterze.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji medycznych aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.