Powiększona sylwetka serca w prześwietleniu klatki piersiowej

Spłaszczona lewa połowa przepony. Sylwetka serca powiększona. Jest to opis z prześwietlenia klatki, czy to coś poważnego?

witam,
Powiększona sylwetka serca na RTG kl. piersiowej może sugerować niewydolność serca, wadę serca, obecność płynu w worku osierdziowym lub kardiomiopatię. Konsekwencje każdej z ww. przyczyn mogą być poważne.
Należy wykonać badanie USG serca, które pozwoli jednoznacznie wypowiedzieć się czy serce jest powiększone, oraz jaka jest przyczyna takiego stanu. To badanie zaleci Panu lekarz kardiolog.