Interpretacja opisu badania rtg klatki piersiowej
Witam w badaniu rtg klatki piersiowej dostałam opis sylwetka serca zmitralizowana co to znaczy?Dziekuje

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Określenie zmitralizowana oznacza wadę zastawki mitralnej (dwudzielnej) serca. Z wynikiem należy udać się do kardiologa w celu wykonania badania echokardiograficznego (echo serc) w celu potwierdzenia wyniku badania RTG oraz konsultacji.
Pozdrawiam.