Interpretacja wyniku rezonansu magnetyczne kręgosłupa i wskazania do leczenia
Mam wyniki RM,chciała bym prosić o zrozumiałe wytłumaczenie oraz w jaki sposób można mnie leczyć -rehabilitacja,operacja itp......na poziomieprzestrzeni międzykręgowych L4/L5i L5/S1zbaczające w lewodokanałowe wypukliny jądra miażdżystego krążków międzykregowych :zmiana na poziomie L4/L5 osiąga wymiar strzałkowy ok.3mm.Opisane struktury uciskają worek oponowy .Fragment zdegenerowanego pierścienia włóknistego krążka L5/S1 nieznacznie zwęża lewy zachyłek bocznych kanału kręgowego

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na zmiany w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Tego typu zmiany mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Leczenie dobierane jest w oparciu o nasilenie objawów oraz wyniki badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.