Wynik MR kręgosłupa 33-letniej osoby do analizy

Witam prosze o interpretacje wyniku.Protruzja centralnej, tylnej części pierścienia włóknistego krążka międzytrzonowego na poziomie L5-S1. Wymiar strzałkowy zmiany rzędu 6mm. Zmiana zwęża przednią część kanału kręgowego oraz otworów międzykręgowych na tym poziomie. Okrężne uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzytrzonowego na poziomie L4-L5, wymiar strzałkowy zmiany w otworze mkg po stronie prawej rzędu 6mm, po stronie lewej rzędu 4mm.dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest poznanie objawów klinicznych i łącznie zinterpretować je z powyższym wynikiem. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie w celu określenia dalszego postępowania.