Wynik MR kręgosłupa 36-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Na poziomie L3-L4/L4-L5 rozluźnienia pierścieni włóknistych.Na poziomie L5-S1 tylna centralna z lateralizacją lewoboczną przepuklina materiału krążka międzykręgowego.Układa się ona na tylnej powierzchnikręguS1,wpukla się do kanału kręgowego na 6mm.Zwęża kanał kręgowy w wymiarze strzałkowym do 10mm.Kanały korzeniowe wolne.Krążek międzykręgowy obniżony z cechami dehydratacji.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze badanych kręgów.

Witam,
na poziome L3-L4,L4-L5 mozna w przyszłości spodziewać się przepukliny, natomiast zmiany na poziomie L5-S1 mogą powodować dolegliwości bólowe,drętwienie itp w kończynach dolnych. Brak informacji aby rdzeń kręgowy był uciskany, a kanały są wolne.Zważywszy na młody wiek zmiany są poważne i należy podjąć leczenie.
Pozdrawiam