Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 35-latki

Miałam robiony rezonans magnetyczny kręgosłupa wyniki mam takie:kręgosłup lędźwiowy o spłyconej lordozie,Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów wyrażone osteofitycznym zaostrzeniem krawędzi.Zwyrodnieniowe obniżenie sygnału krążków międzykręgowych l4/5 i l5/s1 w obrazie T2zależnym.Centralno prawostronna wypuklina krążka międzykr. L4/5 uciska worek oponowy, zwęża prawy zachyłek boczny, centr. wypuklina kr. miedzykr. L5/s1 uciska worek oponowy, bez cech konfliktu krążkowo - korzeniowego

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.