Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 35-latki

Miałam robiony rezonans magnetyczny kręgosłupa wyniki mam takie:kręgosłup lędźwiowy o spłyconej lordozie,Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów wyrażone osteofitycznym zaostrzeniem krawędzi.Zwyrodnieniowe obniżenie sygnału krążków międzykręgowych l4/5 i l5/s1 w obrazie T2zależnym.Centralno prawostronna wypuklina krążka międzykr. L4/5 uciska worek oponowy, zwęża prawy zachyłek boczny, centr. wypuklina kr. miedzykr. L5/s1 uciska worek oponowy, bez cech konfliktu krążkowo - korzeniowego
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wynik i interpretacje rezonansu magnetycznego kręgosłupa

witam prosze o interpretacje rezonansu : Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1,T2 FFE, TSE T2 i STIR przeglądowe w płaszczyznach strzałkowych,czołowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3 mm. Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego. Cechy częściowej dehydratacji krązków międzykręgowych w zbadanym odcinku kręgosłupa. W zbadanym odcinku kręgosłupa nie stwierdza się cech dokanałowej protruzji krążków międzykręgowych. Na poziomie C5-C6 widoczna jest wypukklina krążka międzykręgowe
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Interpretacja wyników rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam! Mam 56 lat. W wrześniu zeszłego roku za dużo dźwigałam i miałam przeciążenie barku lewego - rehabilitacja pomogła. W grudniu zeszłego roku i marcu tego roku miałam zapalenie korzonków nerwowych. W październiku tego roku koszmarną rwę kulszową promieniująca do prawej nogi. Kręgosłup pobolewa mnie do dziś. Pozostało też lekkie zdrętwienie po zewnętrznej stronie prawej łydki i zdrętwienie połowy prawej stopy po prawej stronie. RTG wykazał tylko lekkie prawostronne skrzywienie oraz zniesioną lordozę lędźwiową poza tym w normie. Odebrałam właśnie wyniki rezonansu magnetycznego i wygląda to fatalnie. A może tylko tak mi się wydaje? Proszę o opinię.

Opis badania. Zachowana lordoza lędźwiowa. Trzony kręgowe o zachowanej wysokości, bez złamań kompresyjnych i patologicznych zmian ogniskowych. Drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgów. Cechy częściowej dehydratacji krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1, Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego L2-L3 z obustronną lateralizacją (większą w stronę lewą), wypuklająca się do lewego otworu międzykręgowego, powodująca modelowanie worka oponowego. Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego L3-L4 z obustronną lateralizacją (z przewagą w stronę lewą), powodująca modelowanie worka oponowego. Szerokopodstawna wypuklina tylna krążka międzykręgowego L4-L5 z obustronną lateralizacją, powodująca modelowanie worka oponowego. Wypuklina tylna centralna krążka międzykręgowego L5-S1 powodująca modelowanie worka oponowego. Zmiany zwyrodnieniowe/przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych na Poziomach L4-L5 i L5-S1. Stożek końcowy rdzenia bez zmian ogniskowych. Drobna torbiel okołokorzeniowa wokół korzenia nerwu S1 po stronie prawej. Pozdrawiam

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Na podstawie samego zdjęcia bardzo trudno ocenić tkanki otaczające kości, z tego powodu zostało wykonane badanie metodą rezonansu magnetycznego, który dokładnie obrazuje wszystkie struktury. Rzeczywiście opis badania wskazuje na istotną patologię, która zdecydowanie może odpowiadać za silne dolegliwości bólowe z obrębie okolicy kręgosłupa lędźwiowego promieniujące do kończyn dolnych. Przyczyną objawów są zmiany które modelują worek oponowy, w którym znajduje się rdzeń kręgowy.
Na pocieszenie badanie wykluczyło obecność złamań kręgów czy obecność w nich guzów czy zmian przerzutowych.
Z pewnością konieczna będzie wizyta u neurologa, oraz wdrożenie rehabilitacji. W zależności od obecności objawów neurologicznych być może wskazana będzie również konsultacja neurochirurgiczna.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty