Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 36-latka

witam. mój maż był na r. m. co dalej? Badanie kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego w sekwencjach tse w T1 I T2 zależnych bez podania kontrastu. Dystalny odcinek rdzenia kręgowego izointensywny prawidłowej grubości. wypuklina krążka L3-L4 modeluje worek oponowy. Wypuklina krążka L4-L5 uciska na worek oponowy, obustronnie częściowo zwęża kanały nerwów. wypuklina krążka L-5 S1 na worek oponowy i częściowo zwęża kanały nerwów. guzki Schmorla blaszce granicznej Th10 oraz w dolnej blaszce trzony th11

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik MRI wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą neurologiem lub neurochirurgiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.