Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego
Proszę o przetłumaczenie wyniku badania MR "odcinek szyjny kręg. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Krążek na poz. C6-C7 ma cechy dehydratacji. Widoczna centralnoboczna dokanałowa przepuklina. Zmiany nie powodują ucisku struktur wewnątrzkanał. na poz. C2-C3 i C5-C6 widoczne niewielkie zmiany zwyrodn.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości świadczą o chorobie zwyrodnieniowej. Konieczne jest zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta - sugeruję zatem konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.