Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego głowy
Wyniki Badań: Pojedynczo drobne ognisko hiperintensywne w obrazach T2 położone podkorowo w prawym płacie skroniowym - odpowiada najpewniej ognisku naczyniopochodnemu. Co to oznacza? Jakie kroki należy wykonać w celu leczenia?

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Witam!
Opisana zmiana jak sugeruje radiolog ma podłoże naczyniopochodne znaczy to, że mogła powstać na skutek małego niedokrwienia tkanki mózgowej. Takie zdarzenie mogło przejść nawet bezobjawowo i tylko MR je uwidocznił. Aby mówić o leczeniu należy dysponować dokładnym wywiadem oraz badaniem neurologicznym, w związku z tym konieczna jest konsultacja neurologiczna. Z uwagi na Pana wiek podany w formularzu - 35 lat, warto wykryć dokładną przyczynę. Generalnie w takiej sytuacji nie ma swoistego leczenia, natomiast warto stosować profilaktykę wtórną udaru, czyli eliminować czynniki ryzyka udaru oraz ewentualnie stosować leki przeciwpłytkowe np. acard. W związku z tym należy zaprzestać ewentualnego palenia papierosów, spożycia alkoholu, w razie konieczność leczyć nadciśnienie lub cukrzycę itd. Proponuję skonsultować problem z neurologiem. Pozdrawiam serdecznie!