Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego głowy u 20-latki
Dzień dobry! Mam 20 lat. Z powodu migren wykonałam badanie MR głowy. Wszystko wyszło prawidłowe, martwi mnie jedynie zdanie: " struktury złącza czaszkowo-szyjnego bez ewidentnych nieprawidłowości". Nie wiem jak rozumieć użyte tutaj słowo "ewidentnie". Czy jest się czym martwić? Do neurologa idę dopiero 23 grudnia.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Oznacza to, że nie wykryto konkretnej nieprawidłowości, jednak obraz złącza czaszkowo-szyjnego nie jest typowy i być może w powiązaniu z Pani objawami stanowić przyczynę migren. Bez oceny badania MRI nie jestem jednak w stanie tego stwierdzić.