Co można wyczytać z tego rezonansu magnetycznego głowy?

Dzien dobry, prosze o analize wynikow rezonansu magnetycznego glowy. Od roku czuje bol w lewej skroni. Na poziomie tylnej części stropu trzonu lewej komory bocznej bardzo słabo zaznaczony obszar onieznacznie podwyższonym sygnale w obrazach FLAIR i o nieostrych granicach rozciągający się od warstwypodkorowej do zarysu trzonu komory bocznej lewej; w obrazach T2 * obszar ten jest nieznaczniehypointensywny; obraz nie jest typowy dla rozwojowej anomalii żylnej. Poza tym w obrębie mózgowia bez zmian ogniskowych istotnych diagnostycznie. Nie stwierdza się ognisk restrykcji dyfuzji.Pień mózgu i móżdżek bez zmian ogniskowych.W obrazach T2 3D kąty mostowo-móżdżkowe i kompleksy nerwów VII/VIII bez widocznej patologii. Przysadka mózgowa niepowiększona Migdałki móżdżku położone prawidłowo.Prawidłowy obraz połączenia czaszkowo-szyjnego.Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczonyTorbiel pajęczynówki na poziomie blaszki czworaczej o wielkości około 18 × 15 x17 mm modelująca górnyzarys robaka móżdżku Oczodoły bez widocznych zmian patologicznychZatoki oboczne nosa bez istotnych zmian obrzękowych. dziekuje

Opis MRI " Na poziomie tylnej części stropu trzonu lewej komory bocznej bardzo słabo zaznaczony obszar onieznacznie podwyższonym sygnale w obrazach FLAIR i o nieostrych granicach rozciągający się od warstwypodkorowej do zarysu trzonu komory bocznej lewej; w obrazach T2 * obszar ten jest nieznaczniehypointensywny; obraz nie jest typowy dla rozwojowej anomalii żylnej. Poza tym w obrębie mózgowia bez zmian ogniskowych istotnych diagnostycznie. Nie stwierdza się ognisk restrykcji dyfuzji.Pień mózgu i móżdżek bez zmian ogniskowych.W obrazach T2 3D kąty mostowo-móżdżkowe i kompleksy nerwów VII/VIII bez widocznej patologii. Przysadka mózgowa niepowiększona Migdałki móżdżku położone prawidłowo.Prawidłowy obraz połączenia czaszkowo-szyjnego.Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony; Torbiel pajęczynówki na poziomie blaszki czworaczej o wielkości około 18 × 15 x17 mm modelująca górny zarys robaka móżdżku Oczodoły bez widocznych zmian patologicznych Zatoki oboczne nosa bez istotnych zmian obrzękowych. " Opis MRI do interpretacji klinicznej, pełny wywiad, badanie ; Jak ie samopoczucie i sen , jaka sytuacja życiowa, rodzinna ? ??. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, ,przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog