Co oznaczają te wyniki badań przy tachykardii?

Dzień dobry! Od miesięcy zmagam się z bólami głowy (zwykle pulsującymi), ponadto dokuczają mi zawroty głowy i mdłości. Od tamtego czasu dolega mi również tachykardia i zwiększyło się ciśnienie. Niedawno miałem rezonans magnetyczny głowy, badanie dało następujące wyniki: W obrębie mózgowia bez zmian ogniskowych istotnych diagnostycznie. Nie stwierdza się ognisk restrykcji dyfuzji Pień mózgu i móżdżek bez zmian ogniskowych. W obrazach T2 3D kąty mostowo-móżdżkowe i kompleksy nerwów VII/VIII bez widocznej patologii. Przysadka mózgowa niepowiększona Migdałki móżdżku położone prawidłowo. Na poziomie stropu trzonu lewej komory bocznej w obrębie lewej półkuli móżdżku widoczna drobne nietypowe naczynie żylne biegnące od strefy podkorowej do trzonu komory bocznej, prawdopodobnie DVA. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony Pozostałe przestrzenie płynowe w normie. Oczodoły bez widocznych zmian patologicznych Niewielkie zmiany obrzękowe śluzówki w zachyłkach zębodołowych zatok szczękowych Czy są to dobre wyniki i czy wykluczają neurologiczne podłoże moich dolegliwości? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pan takie dolegliwości, które na pewno dają powody do obaw o swoje zdrowie. Jednakże prawidłowo, że wykonał Pan profilaktycznie badanie rezonansu głowy, aby móc wykluczyć poważniejsze choroby.

Istnieje przypuszczenie, że dotychczasowe objawy mogą być ze sobą powiązane, ale i również wynikać z innych przyczyn oraz jednostek chorobowych.

Biorąc pod uwagę przedstawiony wynik badania rezonansu magnetycznego, prawdopodobnie nie powinno stwierdzać się niczego niepokojącego, co mogłoby ewentualnie wywoływać objawy ze strony pracy serca. Podczas badania uchwycono wystąpienie DVA, czyli anomalię żylną mózgową. To często spotykana malformacja naczyniowa, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Prawdopodobnie stan ten będzie do dalszej obserwacji i powtórzenia badania w konkretnej określonej przyszłości.

W związku z tym, że każdy wynik badania powinien ocenić specjalista, zalecamy wizytę u lekarza neurologa. Lekarz po dokładnej analizie wyniku rezonansu zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu.

Życzymy lepszego samopoczucia!

Odpowiedź na podobne pytanie może Pan przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-taka-anomalie-zylna-dva

Podobna tematyka została określona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pochodzenia-naczyniowego

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/tachykardia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.