Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 33-latka

Proszę o interpretację wyniku rezonansu. Nieliczne drobne osteofity krawędzi trzonów kręgowych. Drobna tylna centralna protruzja jądra miażdżystego odwodnionego i nieco obniżonego krążka m-kL4/L5, nieznacznie uciskająca worek oponowy. Drobna tylna centralno-lewostronna przepuklina jądra miażdżystego odwodnionego i obniżonego krążka m-k L5/S1, modelująca worek oponowy i spłycająca lewy zachyłek boczny kanału kręgowego - z nieznacznym wpuklaniem się tylnego brzegu tego krążka m-k do otworów m-k.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował u Pana zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów, a także chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie. Postawienie ostatecznego rozpoznania należy do lekarza zlecającego badanie, neurologa lub neurochirurga, który na podstawie badania fizykalnego, objawów i wyników badań dodatkowy postawi diagnozę. Dlatego proszę udać się na konsultację lekarska do gabinetu wraz z wynikiem.

Pozdrawiam.